Yaffa

בואי תנסי. לא תצטערי! 054-463-4793

אוקטובר 2024
No event found!

הייתי רוצה להושיט לך יד דרך האינטרנט, לחבק אותך, ולהגיד לך זה אפשרי.
בואי, נסי שבוע אחד, ואני כבר אעזור לך לצלוח את יתר השבועות.

בקבוצות שלי תקבלי את התמיכה המקסימלית האפשרית, הרבה חום, אהבה והתייחסות. התמיכה תזרום ממני, מהקבוצה, וגם מדבורה שהיא דיאטנית קלינית, ומעודדת את המשתתפות בטלפון כיום, בשיטת קוזלוב ישנן 14 מדריכות ברחבי הארץ, אבל אני רוצה לספר לך איך הכל התחיל.

רקע כללי
עד גיל 42 הייתי שמנה. תמיד הייתי שמנה – הייתי תינוקת שמנה, ילדה שמנה, נערה שמנה, חיילת שמנה, סטודנטית שמנה ואמא צעירה ושמנה.  החל מגיל 12 ניסיתי לרזות  – הייתי שומעת על דיאטה כל שהיא, בדרך כלל דיאטה ״משוגעת״ מאוד, והייתי מתחילה לאכול לפיה במרץ רב. תוך שבועיים שלושה הייתי יורדת 3 או 4 קילו, ובמעידה הראשונה הייתי נשברת ומתחילה לזלול, ותוך שבועיים שלושה נוספים, המשקל היה חוזר לנקודת ההתחלה, שהייתה כ- 15  קילו עודפים.

כאן הייתי נזעקת: "אי אפשר להמשיך ככה, אני ממש פרה !", הייתי כבר מתביישת לצאת לבלות ואז הייתי מוצאת עוד דיאטה ונצמדת אליה במשך שבועיים שלושה, וחוזר חלילה. באותם שנים לא חלמתי אפילו שאני יכולה להיות רזה, היה לי ברור שגורלי נחרץ להיות שמנה, ושיש לי שליטה רק על ממדי ההשמנה. הכול התחיל במקרה. לפני 30 שנה נשארתי עם 15 ק"ג עודפים, לאחר לידת בני השלישי.

ארגנתי קבוצת חברות, ואצלי בסלון נפגשנו פעם בשבוע. בכל פגישה נתתי להן תפריט בריא לשבוע, נשקלנו, העלנו רעיונות איך להתגבר על פיתויים, וצחקנו. כולנו ירדנו במשקל. כנראה שהחמימות, הקבוצה הקטנה, והתמיכה ההדדית, עשו את שלהם.

ללא כל פרסום, פנו אלי החברות של החברות, ובקשו שאפתח קבוצה נוספת להרזיה. היססתי, והסכמתי. לאט לאט, במשך שנים התפתחה שיטת קוזלוב, וכמו בקבוצה הראשונה, אנחנו לומדים לרזות תוך הנאה מהתהליך, בקבוצות קטנות ועם הרבה תמיכה מהקבוצה ומהמדריך. המטרה שלנו היא שכל משתתף ילמד איך לשלוט באכילתו לתמיד. או כפי שאנחנו אומרים בקבוצה: "הפעם זה לתמיד".

ברבות השנים עברה השמועה עברה מפה לאוזן. סיפרו על קבוצה שבה כולן הצליחו לרזות, קבוצה שמתקשרים אליך בטלפון כשאת מחסירה פגישה, ששמים לב לכך שהיה לך שבוע גרוע ואת צריכה עידוד, והגיעה הדרישה לפתוח עוד ועוד קבוצות.

גם ההתרחבות לעוד מדריכות שעובדות בשיטה, הייתה גם במקרה. יום אחד קבלתי טלפון מאיה שרזתה אצלי, היא עוברת לישוב קדימה בשפלה, ורוצה לפתוח שם קבוצת הרזייה בשיטה שלי. ושוב, היססתי, והסכמתי.

12 דברים על עצמי שלא כולם יודעים:

 1. יש לי תואר מסטר בכלכלה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים
 2. היה לי עסק של מכירות פומביות של ציורים.
 3. אני אוהבת לטייל ברגל, במיוחד טרקים בהרים, בחו"ל.
 4. יש לי שלושה בנים, ושלושה נכדים.
 5. המשפחה שלנו גרה שנתיים בשיקגו, ושנה בבולדר קולורדו.
 6. אני נשואה לפרופסור רוני קוזלוב.
 7. אני אוהבת לצייר בצבעי מים.
 8. גם היום אני מתמודדת עם הרצון לאכול יותר.
 9. 50% מהמרזים בקבוצות שלי מצליחים לשמור על משקלם לאורך שנים.
 10. אני אוהבת לעזור ולתת עצות לכולם, ולמזלי מצאתי מקצוע שבו מקשיבים לעצות שלי.
 11. ישנם אנשים שהשתתפו בקבוצות שלי שהשילו מעצמם 40 , 50, 60, ואפילו 70 קילו, וממשיכים לשמור לאורך שנים.
 12. אני מתרגשת כל פעם עד דמעות, מבחורות צעירות שמגיעות לקבוצה, מתחילות לרזות, מרגישות נפלא עם עצמן, ומקרינות אנרגיה סביב, ומיד יש להן חבר, או שהן מודיעות בקבוצה שהן מתחתנות.

סיפורי הצלחה