עקרון ראשון: שובע
הרעב הוא האויב מספר אחד של ההרזיה. כשאנחנו מרעיבים את עצמנו, אנחנו מפתחים תשוקה למאכלים עם הרבה קלוריות. כדי לא להיות רעבים, אנחנו אוכלים חמש ארוחות מסודרות במשך היום. בצהריים ובערב אנחנו אוכלים כמות גדולה של ירקות מכל סוג. זה לא אומר שצריך לאכול עשב בכדי לרזות. יש לנו פשטידות נהדרות, מוסקה, ירקות מוקפצים עם עוף ועוד. כדי שיתחשק להתמיד, חשוב להכין ירקות טעימים.

עקרון שני: התעמלות

לא הרבה, רק חצי שעה, אבל כל יום. כמו שאנחנו לא הולכים לישון בלי לצחצח שיניים, ככה אנחנו צריכים לנהוג עם ההתעמלות. כיום, מגיעה שעת הערב, עבדתם קשה, אין לכם כוח לכלום, רק לרבוץ מול הטלוויזיה? זה הזמן לגייס כוחות נפשיים, לנעול נעלי התעמלות, ולצאת לחצי שעה של הליכה. תחזרו רעננים, עם חשק לעשות עוד משהו, ואחר כך שנת הלילה תהיה טובה יותר.

עקרון שלישי: פגישות קבוצתיות

מחקרים הוכיחו שקבוצות תמיכה להרזיה, זו הדרך הטובה ביותר לרזות. מצאו לכם קבוצה נחמדה, נעימה, אינטימית, תומכת, ובעיקר אינטליגנטית. כך שיתחשק לכם להגיע אליה כל שבוע. (אצלנו, אצלנו…) כניראה שאנחנו יצור חברתי. אנשים רבים מתקשרים אלינו ומבקשים מפגש פרטי. הם מסבירים לנו שהם לא מתאימים לקבוצות. אנחנו תמיד מסרבים, ומזמינים אותם למפגש ראשון ללא התחייבות. ברגע שהם מצטרפים לקבוצה, הם רואים שהשד לא נורא כל כך. והעיקר – הם מרזים. זה עובד. הנושאים הנלמדים בקבוצות שלנו הם מגוונים ומעצימים. מכיוון שהקבוצה סגורה, ברגע שמתחילים לא מצרפים אנשים חדשים, אנחנו לא חוזרים על אותו תוכן פעמיים.

עקרון רביעי: אכילה בריאה

כשמישהו מרזה בדיאטה מטורפת, כמו דיאטת מרק הכרוב, למשל, הוא לא לומד שום הרגלי אכילה. ולכן ברגע שהוא מפסיק את הדיאטה המטורפת, הוא חוזר לאכילה הרגילה שלו. וברוב המקרים, (הסטטיסטיקה אומרת 95%) הוא חוזר למשקלו הקודם. אצלנו 50% מהמרזים מצליחים לשמור לאורך שנים. איך? אין אצלנו קיזוזים, אנחנו לא בעונש. אנחנו מדברים על רק היום. כל יום הוא יום מיוחד, ורק בו צריך להצליח. יש לכם כל יום משימה קטנה, לאכול בריא ומאוזן. ואיזו הרגשה נפלאה יש לנו כשאנחנו דואגים לבריאות של עצמנו. לצערנו הרב אנחנו לא יכולים להבטיח הרזיה תוך כדי אכילת ממתקים. אנחנו דואגים שהמשתתפים יאכלו את התפריט המאוזן והבריא ביותר שאפשר לרזות בו. אבל אנחנו כן יכולים להבטיח תפריטים בריאים וטעימים, שמפחיתים את הצורך במתוק.

עקרון חמישי: לשלוט בדיבור.

מי שרוצה דווקא להשמין, כדאי לו לדבר הרבה בשבח מיני מאכלים משמינים, ומדי פעם גם לדבר רעות על הירקות. אם אתם רוצים לרזות אתם צריכים לשלוט גם על הדיבור. הפסיקו לשבח מאכלים משמינים. בקבוצה בשיטת קוזלוב אנחנו לומדים איך להימנע מהמשפטים שגורמים לנו להושיט יד למאכלים המשמינים.

עקרון שישי: להישקל בפרטיות

אצלנו בקבוצה המדריכה שוקלת את המשתתפים בפרטיות, כל אחד לחוד. אנחנו לא משתפים את הקבוצה במשקל של המשתתף, או בכמה ירד השבוע. השקילה היא חשובה. אם אתם מחליטים לרזות לבד, הישקלו פעם בשבוע, לא יותר. ורשמו לעצמכם את התוצאה.

עקרון שביעי: תקופת הרזיה ארוכה

רק בפרסומות למוצרי הרזיה אפשר לרזות עשרים ק"ג בעשרים יום. בפועל צריך לפחות חצי שנה כדי לרזות עשרים ק"ג, ולפעמים זה לוקח שנה. בגלל זה כל כך חשוב לעשות את זה רגוע, עם קבוצה נחמדה. תחשבי שיש לך חוג, כמו לילדים. בשיטת קוזלוב נפגשים כל שבוע במשך חמישה חודשים או שישה חודשים, ואחר כך עוברים למפגשים של פעם בשבועיים. כך שעוברים ביחד תקופה של שנה, עוברים ביחד חגים ומשברים, ולומדים להתמיד בהרגלים החדשים.

עקרון שמיני: עידוד בטלפון

בשיטת קוזלוב המדריכה מתקשרת למשתתפים כשהיא רואה שהם זקוקים לעידוד, והמשתתפים יכולים להתקשר, ולבקש עזרה כשהם מרגישים צורך בכך. המדריכים בשיטת קוזלוב מוכנים להפוך עולמות עבור כל משתתף.

עקרון תשיעי: פגישה ראשונה ללא התחייבות

הפגישה הראשונה איננה פגישת היכרות, זו היא פגישה מעניינת, שנותנת טיפים רבים לגבי שמירת משקל, ובסופה מקבלים תפריט לשבוע. כשהפגישה הראשונה לא מחייבת, מגיעים בערך שני שליש מהאנשים לפגישה השנייה. בצורה כזו, מגיעים לפגישה השנייה אנשים עם גישה יותר רצינית, אנשים שמוכנים להתאמץ ולעבוד. אנשים עם מחויבות גבוהה לפרויקט ההרזיה.

עקרון עשירי: למצוא תחליפים לפינוק שהם לא אוכל.

אנחנו מדברים על אכילה רגשית ומודעות באכילה. אנחנו לומדים לאכול כשאנחנו רעבים, ומוצאים תחליפים לאכילה המנחמת, שהם לא אוכל. אנחנו עובדים לשנות את סדר העדיפויות. כן, כן, הגיע הזמן לשים את עצמכם לפנים. בעצם כולם יודעים מה צריך לאכול, אבל אנחנו עובדים על המקום שיגרום לכם לעשות זאת. מה הכי כף לכם בהרזיה, אנחנו שואלים את המרזים שלנו? ותמיד הם מציינם את הרגשת השליטה באכילה הנפלאה, את הביטחון העצמי, ואת הפינוק בללכת ולקנות בגדים במידה קטנה יותר.

סיפורי ההצלחה שלנו